Dünya

Cineworld, ABD ve İngiltere’deki sinemalarını kapatmaya hazırlanıyor

Dünyanın en büyük ikinci sinema zinciri Cineworld, yeni film tanıtımlarının ertelenmesi ve corona virüs nedeniyle yaşanan talep düşüşüne paralel bu hafta sonunda Birleşik Krallık ve ABD’deki tüm sinema salonlarını geçici..

Sosyal Medyada Paylaş

Cineworld, ABD ve İngiltere’deki sinemalarını kapatmaya hazırlanıyor

Dünyanın en büyük ikinci sinema zinciri Cineworld, yeni film tanıtımlarının ertelenmesi ve corona virüs nedeniyle yaşanan talep düşüşüne paralel bu hafta sonunda Birleşik Krallık ve ABD’deki tüm sinema salonlarını geçici olarak kapatacak.

Cineworld to Shut All Stores in England and Ireland as Coronavirus Pandemic  Leads to Further Delays - Sputnik International

Cineworld, ABD’deki 536 Regal tiyatrosunun tamamında ve 8 Ekim’den itibaren de İngiltere’deki 127 Cineworld ve Picturehouse tiyatrosundaki operasyonlarının askıya alınacağını belirtti. Şirket, ana ticari önceliklerinin maliyetleri düşürmek ve sahip olduğu parayı elinde tutmak olduğunu da ifade etti.

Pandemiden önce dünya çapında 37 bin, İngiltere de ise 5500 kişiye iş olanağı sağlayan şirketin, Birleşik Krallık’ta 127, ABD’de 543 Regal sinema salonu bulunuyor. Salonların ne zaman yeniden açılacağı konusunda ise herhangi bir açıklama yapılmadı. (Kaynak: Dünya Gazetesi)

Sosyal Medyada Paylaş

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL