Güncel

Türkiye-KKTC 2021 Yılı İktisadi ve Mali İş Birliği Protokolü için bugün imzalar atılıyor

Başbakan Ersan Saner, Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile görüşecek. Bugün Türkiye-KKTC 2021 Yılı İktisadi ve Mali İş Birliği Protokolü için imzalar atılacak.   Ankara’da temaslarda bulunan Başbakan Ersan Saner bugün Türkiye..

Sosyal Medyada Paylaş

Türkiye-KKTC 2021 Yılı İktisadi ve Mali İş Birliği Protokolü için bugün imzalar atılıyor

Başbakan Ersan Saner, Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile görüşecek. Bugün Türkiye-KKTC 2021 Yılı İktisadi ve Mali İş Birliği Protokolü için imzalar atılacak.

 

Ankara’da temaslarda bulunan Başbakan Ersan Saner bugün Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile bir araya gelecek.

İKTİSADİ VE MALİ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANACAK

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşecek görüşmede, Türkiye-KKTC 2021 Yılı İktisadi ve Mali İşbirliği Anlaşması’na ilişkin konular ele alınacak. Anlaşmaya ilişkin varılacak mutabakatın ardından imza töreni düzenlenecek.

İş birliği protokolü saat 14.00’te imzalanacak.

Anlaşma kapsamında, KKTC’nin ihtiyaçları doğrultusunda bu yıl için merkezi yönetim bütçesinden yaklaşık 2,5 milyar lira kaynak aktarılması bekleniyor.

Aktarılan kaynakla, aralarında yol yapım ve bakım, e-devlet ve veri merkezi projeleri, Lefkoşa’da yapılması planlanan 500 yataklı hastane ve 28 belediyenin altyapı yatırımları dahil pek çok farklı sahada çalışma yapılması planlanıyor.

Sosyal Medyada Paylaş

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL